EN: Send your song to HiteFalas.com by contacting us via email: hitefalas(at)gmail.com
SQ: Dergo muziken tuaj tek HiteFalas.com duke na kontaktuar ne emailin: hitefalas(at)gmail.com

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home3/hitefalas/public_html/includes/music.php on line 192
Welcome to HiteFalas.com - The Albanian Music library.
HiteFalas.com is the largest music library in Albania who offers you the possibility to listen songs for free. HiteFalas.com is a user-built music archive, all the songs from all genres are sent to us from our website visitors.

The heart of HiteFalas.com is a user-built database of music. More than 1.000 people have contributed some piece of knowledge, to build up a catalog of more than 15.000 recordings and 3000+ artists. We're far from done and you can contribute too! HiteFalas.com also offers the ability to catalog your music collection, wantlist, and share your ratings and reviews.
Although music listed at HiteFalas.com is uncopyrighted, in any way don't try to download or use for comercial purposes the listed music on Hitefalas.com, because you damage the artists first and you may be penalized by the laws. If you like the song and want to get it in your computer or mobile device you need to contact the artist first. Thank you for your understanding.
Album/Title/Artist Listen Online
Kthehu...
- Dafina Zeqiri ft. Gjiko - IAM
- Ermal Fejzullahu ft. LumiB ft. Ledri Vula - Tavolina
- Soni Malaj ft. Saad Ramadan - Tulipan i bardhe
- Albulena ft. Vani - Ani mos ta nin
- Altin Sulku - Ne gjakun tim jeton
- Antigona Sejdiu - Dashuria do te vjen nje dite
- Arta Bajrami - Atmosfera
- Aziz Murati - Ferdes
- Bajram Gigolli - Dashnia jem
- Capital-T - Kur fol zemra
- Xhela - Fenomenale
- Alida ft. Ingrit Gjoni ft. Xhero - Besame
- Aurela Gace ft. Young Zerka - Pa kontroll
- Machiato Band - Nane kur do te behesh
- Sabri Fejzullahu - Nese me do
- Vedat Ademi - Asgje njesoj
- Ermal Fejzullahu - Ske qene kismeti im
- Flori ft. Argjentina Ramosaj - Ku isha une
- Floriani - E di qe don
- Labi - Falma
- Labi - Vepro
- Mahmut Ferati - Fjale fjale
- Meda - Rrush i embel
- Ramadan Krasniqi - Kjo dashnia
- Sabri Fejzullahu ft. Sinan Vllasaliu - Potpuri
- Sefe Duraj - Sa shume me mungon
- Shyhrete Behluli - Bijat n'dasem
- Silva Gunbardhi - Lule bardhe
- Sinan Vllasaliu ft. Vjollca Haxhiu - Nanush
- Gold AG - Shqiptar 2
- Adnan Daci - Pse behesh se sme sheh
- Anjeza Branka - Nizma
- Cozman ft. Onat, Majk - Shum i smut
- Dhurata Dora - A bombi
- Kastro Zizo - Naten kur flija
- Labinot Rexha ft. Xheza - Kenge te shpirtit
- MC Kresha ft. Keepman, Lyrical Son - Beat Murderer
- Noizy ft. Altin Sulku - Gipsy lover
- Gena - Kurre ste thashe te dua
- Ledi - Nuk ta fal
- MC Kresha ft. Keepman & Lyrical Son - Beat murderer
- Merks ft. Cartani - Hot up in here
- Olti Marku - Disa dite me pare
- Rati ft. Kristina Deda ft. 52oni - Si gjynah
- Dafina Zeqiri - Over you
- Sinan Hoxha - Vdeksha per ty
- Ingrit Gjoni ft. Gjeto Luca - Mbretereshe
- Kreshnik Avdiu - Ti ke dy fetyra
- Muharrem Ahmeti ft. Fatmir Morina - Na shkoi jeta me marak
- Sabiani ft. Marseli, Petro, Kallashi - Hit hit
- Albatrit Muqiqi - Zemra e braktisur
- Andin Randobrava - Mos me le vet
- Dafi - Te gjithe bashke
- Gold AG ft. Ganimete Abazi ft. Iliret - Fjalet e qiririt
- Amantia ft. Hekuran Krasniqi - Shih shih
- Bes Kallaku ft. Rati - Skifterat
- ENCA - Play my game
- Etnon ft. Lyrical Son - Shqip dance
- Sabiani ft. Xhela - Dua te qaj
- Sergio ft. Mandi - Pantera
- Tuna - Pardon
- Adem Ramadani - Qabe moj e bukur je
- Bujar Qamili dhe Artiola Toska - Zemren ta kam fal
- Manjolla Nallbani dhe Shkelzen Jetishi - Une do te dua
- Ryva Kajtazi - Na dy jena
- Selami Kolonja - Valsi i fundit
- 2TON - Na na
- Albatrit Muqiqi - Sa sa
- Barooti ft. Explode - Rrasta
- Chipsi ft. Valton - Tallava trip
- Dafina Zeqiri - Ndjenje tjeter
- Eugena Aliu - Te dua ty
- Gazmend Kelmendi - Xheloz nuk jam
- Gili ft. Kole Oroshi - Zoti shpis
- Gjira ft. Ardi - Sene te flliqta
- K-Style - Era e saj
- Kastro Zizo ft. Young Zerka - Papalove
- ProBand - Po jetoj ne vetmi
- Valton Krasniqi - Jetim jam
- Mimi ft. Babali - Mendja tek ti
- Sabiani ft. Marseli, Petro - Luje luje
- Toni ft. Dafina Dauti - Prit pak
- Alberie Hadergjonaj - Heret a vone
- Ardian Bujupi, Big Ali, Dj Mase, Lumidee - Boom rakatak
- Beatrix Ramosaj - Qysh ki qef
- Gold AG - Ne lufte ne liri
- Naser Berisha - Lora
- Albatrit Muqiqi - Live (Album 2014)
- Arta Bajrami - Diamant
- Duli - Jeta ime
- Duli - Ruje amanetin
- Fjolla Morina - Queen
- Merita Bunjaku - Malli per nanen
- Nazife Bunjaku - Harroje
- Neki Emra ft Leonora Jakupi - Qift ty dua te kem
- Sabiani ft. Marsel, Petro - Hit hit
- Capital-T ft. 2po2 - Posh
- Etnon ft. Sheila Haxhiraj - Mengjesi im
- Gena ft. Ledri - Loqka
- Maya - Djale shqiptar
- Mc Qoppa ft. Hype - Stars
- Vani ft. Lori ft. XOXO - Nomin bojna
- Afrim Muqiqi - Fati i zi
- Alban Skenderaj ft. Young Zerka - 24 Ore
- Besa ft. Gmd Babydave - Arabia
- Bojken Lako Band - Bulza
- Gold Ag - Kosova
- Mahmut Ferati - Fjal fjal
- Ylli Baka - E bukura dheut
- Anila Mimani - Unazen e gishtit
- Besa ft. Dr.Mic - Zejemer
- Esad Ademi - Me rendon dashuria
- Gazmend Rama - E imja je
- Gazmend Rama - Shah mat
- Gjyste Vulaj - Vec nje here
- Gold AG - Une
- Gold Ag dhe Ferki Shala - Te perulem ty
- KIDA - O'najr
- Kaos - Sheqer
- Labinot Tahiri - A dashnore
- Luana ft. Blunt, Real - Luanet
- Mentor Kurtishi - E pranoj cdo kusht (Album 2014)
- Sabri Fejzullahu - Jeta asht qef
- Sabri Fejzullahu - Shkon
- Samanta ft Onat - Ti se din se
- Shemi (Iliret) ft. Ganimete Abazi - Une jam loti yt
- Shkelzen Jetishi - Embelsire
- Shkelzen Jetishi - Jam dorzu
- Silva Gunbardhi ft. Dafi - Tequila
- Zanfina Ismaili - Every night
- Aferdita Dreshaj - Mos rri larg
- Aziz Murati - Knaqu tu u knaq
- Dhurata ft. Blero - Shume o ka ma don
- Fjolla Morina - Bone vet
- Merita Bunjaku - Sa hap e mbyll syte
- Sabiani ft. Marseli - Lozonjare
- Gena - Me foli
- Linda ft. Dritero - Me mire vone se kurre
- Elvana Gjata - Puthe
- Mentor Kurtishi - Nje selam
- Tuna ft. Ghetto Geasy - MMV
- Aferdita Demaku - Erdhi rasti (Album 2014)
- Artiola Toska - Kismetit nuk i dihet
- Gili - Per Bajram
- Gjira - Eci ne terr
- Mahmut Ferati - Dikur (Album 2014)
- Meda - Princeshe (Album 2014)
- Gold Ag - Shkupi
- Adelina Tahiri ft. Eugena Aliu - Ani ani
- Ermal Fejzullahu ft. Mimoza Shkodra - Zemer zemer
- Shpat Kasapi ft. Renato - Daku
- Motrat Mustafa - Muaji i Meshires
- Xhela - Krejt per ty
- Blunt ft. Real 1 ft. Ledri Vula - Nese mdon ti (remix)
- Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula ft. Sardi Dj - Got ur back
- Gjira - Eci ne terr
- Ronela Hajati ft. Agon Amiga - Veq na
- Ermal Mamaqi - Serenata
- Gold AG - Lotet e djalit
- Meda - Bixhozi
- Arta Bajrami - Llake llake
- Dhurata Dora - Nice slow
- Ermal Mamaqi ft. Dr.Flori - Mos pi mall bej palester
- Labinot Rexha - Motra jone
- Nexhat Osmani ft. Lindi - Pa facebook
- Presioni ft. B52 ft. Klepto - Pare Pare
- Valton - Super sexy
- Vedat Ademi - Ke harruar
- Xhemile ft. Arsimi - Trileqe
- Capital T ft. Mc Kresha - Ballin
- Ermal Fejzullahu ft. 2TON - Emocion
- Sinan Hoxha - Lace
- Baboo Darabuka ft. Dj Benity, Mimoza Shkodra - Vec edhe ka njo
- Kaltrina Selimi - Te du
- Mahmut Ferati - Mergimtari
- Mergim Mjeku - Pike ne zemer
- Seldi Qalliu - Ballkan style
- Tingulli Trent - Jasha
- Vellezerit Susuri - Dashuri me hile
- Flori - Ta boja me drita
- Leonora Jakupi - Ma ngat
- Miriam Cani - Shiu im
- Remzie Osmani - Edhe nje nate pa ty
- Antre - Stacioni i fundit
- Eli-G ft. Barbana Dini ft. Shpat Kasapi - Ne shpirt me ke vra
- Enca ft. Noizy - Ata nuk e din
- Ledi ft. Zyber Avdiu - Vajze me dy kollana
- Ledri Vula - Elvana
- Mendi ft. Shqipri Kelmendi - Shpirti jem
- Nexhat Osmani - Boll
- Noizy - Looking at you
- Unikkatil ft. Presioni ft. Big T - Si ni vakt
- Ylli Baka - Magji e dashurise
- Zajmina Vasjari - Shum
- Besa - Mbretereshe
- Nora Istrefi - Baby jem
- Orinda Huta - Bang bang
- Soni Malaj - Me te jeton
- Adrian Gaxha ft. Floriani - Oj ti qik
- Bashkim Spahiu - Adresa e vjeter
- CREME de la CREME - Ndjehu mir
- Gjira ft. Argjentina Ramosaj - Deja vu
- Gjyle Qollaku - Pergjithmon
- Leonora Poloska ft. B-Boy - Me neve
- Leta - Trokit
- Nari - Zemren peng
- Nexhbedin Gaxherri - Njemije jete po ti jetoj
- Silvi ft. Xoxo - Te kam beb per qejf
- Alban Skenderaj - Urat e jetes
- Albion Rexhaj ft. Hekuran Krasniqi - Atdheut tim
- Dren Abazi - Mbreti Nates
- ENCA - Ishim ne
- Era Istrefi ft. Mixey - E dehun
- Genta Ismajli ft. Ardian Bujupi ft. Dalool - Feel
- Megi Laska - Pergjithmone
- Nora Istrefi - Mos m'le
- Shyhrete Behluli - Shtepi e vjeter
- Mc Kresha - Luv Luv
- Bes Kallaku ft. Rati - Jeta e funit
- Greta Koci ft. Gbmc - Whats up
- Laura Musolli - Zemren pse se hap (Album 2014)
- Loni ft. Stresi - AK47
- Seldi Qalliu - Me duaj si une te dua ty
- Xhavit Dervisholli - Garantoj
- Lori - Bravo
- NRG Band - As 5 pare
- Elgit Doda - Ti doje
- Eroll Murati - Ah moj nene
- Isa Alitaj - Zemra ime eshte e jotja
- Lavdim Zymberi - Shko
- Pro Band - E vecant
- Shpat Kasapi - Do te dua
- Tina - E boj
- Vesa Luma - Prishtina
- Kida ft. Mc Kresha - Rikthejm na
- Marjola dhe Jurgen Kacani - Bijte e shqipes
- Dhurata Dora ft. Young Zerka - Roll
- Mozzik - T'kan rrejt
- Elvana Gjata - Ti ke ikur
- Labinot Rexha ft. Machiato Band - Ta ha buzen ty
- Meda - Ai Plumb
- Shqipe Krivenjeva - Pse me mlan
- Sinan Vllasaliu - Shkaktar
- Viki - Edhe sonte
- Capital T ft. Vedat Ademi - Hapat e mi
- Yllka Kuqi - Te kujtoj
- Babastars - High 2
- Beni Xhemas - Shqiptarizem
- Leonora Jakupi - Vajza e kojshise
- Ryva Kajtazi - Kur dua
- Gena ft. Zzap ft. Chriss - Duhet
- Iliret ft. Beni Baksi - Jeta ne kurbet
- Adelina Pireva - Nje kujtim
- Blerta Sopaj - Te dua me zemer
- Indrit Mlika - Gruaja kureshtare
- Ingrit Gjoni ft. Meti Maloku - Ani ani
- Mc Qoppa ft. Mendari - Xhemile
- Ylli Baka - Vetem ty te dua (Kolazh)
- Capital-T ft. 2po2 ft. Lyrical Son - Facedown
- Anxhela Peristeri - Femer mediatike
- Bardha ft. Rati - Engjelli i shpirtit tim je ti
- Labinot Alshiqi - Pa ty
- Shkurte Fejza - Heroit Vetim Shala
- Shkurte Gashi - Godet shpirti
- Xhela - Deshperohem
- Xili - Pse o shpirt m'ke lan
- 2Ton ft. Skivi - Ato
- Arilena - Aeroplan
- Arta Bajrami - Nuk prish pune
- Klepto ft. Nrg Band - Ca ki qef
- MC Kresha - Amsterdam
- Pandora - Mos nenshkruj
- Shkurte Gashi - Godet shpirti
- Valbona Spahiu - Syri im po loton
- Xhela - Deshperohem
- Flori - Ke
- Shkurte Fejza - Pyet Kosova
- Ertila Koka - I vetmi qe dua
- Grupi Fama - Cigarja
- Alban Skenderaj - Je ti
- Blunt ft. Real ft. Duffye - Veq me t'pas ty
- Dafina Dauti ft. 2Ton - S'po ma nin
- Egzon Pireci ft. Rozana Radi - Forever
- Eli Fara dhe Kastriot Tusha - Nga dashuria
- Albatrit Muqiqi - Cika cika
- Areva Gaci - E imja dashuri
- Cyanide - Ne distance
- Gazmend Kelmendi - Krejt kan me tu kthy
- Lyric Master - Vazhdo
- Gold AG - Shqiptar
- Morena ft. Blero - My love
- Shkumbin Ismaili - Shqiperi nena ime
- Tuna - Babe
- Babastars - Boussa
- Besa - Formula e dashurise
- Blerta Agolli - Luaj moj bandille
- DJR ft. Kieda Budini - So fine
- Elinel - Sdi
- Grupi Fama - Cigarja
- Kujtim Aliu - Duro zemer
- Noizy - Ke ngju per mu
- Noizy ft. Nolian - Sa shume te du
- Stresi ft. Labinot Rexha - Ata syte e tu
- Labinot Tahiri - Tungjatjeta jem Shqiptar
- Besa ft. 2po2 - Zemren dot nuk ta lexoj
- Skivi, Mimoza Shkodra dhe Nora Istrefi - Na
- 2Ton - Munges
- Aferdita Demaku - Kthehu
- Elvana Gjata ft. Kaos - Disco Disco
- Hekuran Krasniqi - Lene cigaren
- Ismet Peja - Potpuri
- Korab Jetishi dhe Teuta Selimi - Non stop
- NRG Band - Hajde me mu ni nat
- Poni - Cokollata
- Sheila Haxhiraj - Baby lover
- Shpat Kasapi dhe Nadi - Ty te don zeshkani
- Rati ft. Eli G ft. 52oni - Bela
- Shyhrete Behluli, Remzie Osmani dhe Motrat Mustafa - Ku na mbet dashuria
- Arben Ajdini - Zemra ma thote
- Fikret Dauti ft. Fahrije Zogaj - Ty je vitamin
- Fjolla Morina ft. Stresi - Jena bo tym
- Ganimete Abazi ft. Kole Oroshi - Hapi i pare
- Kastriot Krasniqi - Prej gurit me kan kjo zemer
- Sheila Haxhiraj - Baby lover
- Stresi - Qe ku jom
- Xhavit Avdyli ft. Antigona Sejdiu - Si sheqer
- Adem Ramadani - A ka taube zot per mue
- Korab Jetishi dhe Teuta Selimi - Non stop
- Motrat Mustafa - Mos ma qo doren perpjet
- Shyhrete Behluli, Remzie Osmani dhe Motrat Mustafa - Ku na mbet dashuria
- Sinan Vllasaliu - Jeta ime
- Sinan Vllasaliu ft. Teuta Selimi - Nuk ka tjeter