EN: Send your song to HiteFalas.com by contacting us via email: hitefalas(at)gmail.com
SQ: Dergo muziken tuaj tek HiteFalas.com duke na kontaktuar ne emailin: hitefalas(at)gmail.com

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home3/hitefalas/public_html/includes/music.php on line 192
Welcome to HiteFalas.com - The Albanian Music library.
HiteFalas.com is the largest music library in Albania who offers you the possibility to listen songs for free. HiteFalas.com is a user-built music archive, all the songs from all genres are sent to us from our website visitors.

The heart of HiteFalas.com is a user-built database of music. More than 1.000 people have contributed some piece of knowledge, to build up a catalog of more than 15.000 recordings and 3000+ artists. We're far from done and you can contribute too! HiteFalas.com also offers the ability to catalog your music collection, wantlist, and share your ratings and reviews.
Although music listed at HiteFalas.com is uncopyrighted, in any way don't try to download or use for comercial purposes the listed music on Hitefalas.com, because you damage the artists first and you may be penalized by the laws. If you like the song and want to get it in your computer or mobile device you need to contact the artist first. Thank you for your understanding.
Album/Title/Artist Listen Online
Kthehu...
Aurela Gace - Potpuri Vlonjate.mp3
Bik Ndoja - Me te likun te kam fale.mp3
Bujar Qamili - Cile at zemer plot kujtime.mp3
Bujar Qamili - Kacurrelat.mp3
Bujar Qamili - Kenga e Gjyles.mp3
Bujar Qamili - Ky marak.mp3
Bujar Qamili - Lule bore.mp3
Bujar Qamili - Mu ke guri qe bon xixa.mp3
Bujar Qamili - Po ti ca i ke thene dikujt.mp3
Bujar Qamili - Pranvera filloi me ardhe.mp3
Bujar Qamili - Qenke veshur me te bardha.mp3
Bujar Qamili - Sa lezet ka vallja.mp3
Bujar Qamili - Une ne kumbull, ti ne kumbull.mp3
Bujar Qamili - Une ti moj te kam dashte.mp3
Bujar Qamili dhe Gr. i Shkodres - Kolazh.mp3
Devis Xherahu dhe Lefteris Pantazis - Rrukullisni Kadet.mp3
Eli Fara - Kolazh me kenge jugu.mp3
Endri dhe Stefi & Gr. Lira - Skam ce dua pasurine.mp3
Endri dhe Stefi - Dy te dashurat.mp3
Endri dhe Stefi - Jorgjica.mp3
Endri dhe Stefi - Lake pupulake.mp3
Endri dhe Stefi - Mos qaj.mp3
Endri dhe Stefi - Perendeshe e bukurise.mp3
Endri dhe Stefi - Shqiperi qe ske pleqeri.mp3
Endri dhe Stefi - Sycka si ato te tuat.mp3
Endri dhe Stefi - Tango e trendafilave.mp3
Endri dhe Stefi - Tuj shetit nder ara te gjata.mp3
Endri dhe Stefi - Zambaku i Prizrenit.mp3
Enfri dhe Stefi - Kush niset me bo sevda.mp3
Eranda Libohova - Artizane e Lumes.mp3
Eranda Libohova - Brigaderja e re.mp3
Eranda Libohova - C'eshte me e bukur ne kete bote.mp3
Eranda Libohova - Dy lule te bardha.mp3
Eranda Libohova - Jam kacaku i ferres.mp3
Eranda Libohova - Me ke dale ne penxhere.mp3
Eranda Libohova - Mora mandolinen.mp3
Eranda Libohova - Mori cuce matjane.mp3
Eranda Libohova - Nusja me te bardha.mp3
Eranda Libohova - O bilbil ore kengetar.mp3
Eranda Libohova - O mire se na erdhe.mp3
Eranda Libohova dhe gr. i Kavajes - Kolazh.mp3
Fatmira Brecani-Kolazh me kenge tropojane.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 2.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 3.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 4.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 5.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 6.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 7.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kolazh Nata 8.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Kollazh Nata 9.mp3
Formacioni ''Kenget e shekullit'' - Trandofillin kur ta dhash.mp3
Frederik Ndoci - Asaman trendafili celes.mp3
Frederik Ndoci - Baresha.mp3
Frederik Ndoci - Bishtalecat pale pale.mp3
Frederik Ndoci - Bylbyli ne pranvere.mp3
Frederik Ndoci - Dashnor tu bana.mp3
Frederik Ndoci - Karajfil te zgjodha.mp3
Frederik Ndoci - Me ka shku mendja me u fejue.mp3
Frederik Ndoci - Plak me merak.mp3
Frederik Ndoci - Qenke nuri i bukurise.mp3
Frederik Ndoci - Sa e bukur je natyre.mp3
Gezim Nika - Kolazh me keng Patriotike.mp3
Gr. Corona - Kenga e Destan Begut.mp3
Gr. Corona - Kolazh popullor.mp3
Gr. Na bashkoi kenga popullore - Potprui 2.mp3
Gr. Na bashkoi kenga popullore - Potpuri 1.mp3
Gr. Na bashkoi kenga popullore - Potpuri 3.mp3
Gr. Na bashkoi kenga popullore - Potpuri 4.mp3
Gr. i Beratit - Kolazh me kenge Beratase.mp3
Gr. i Fierrit - Kolazh 1.mp3
Gr. i Fierrit - Kolazh 2.mp3
Gr. i Kavajes - Kolazh.mp3
Gr. i Shkodres - Kolazh 1.mp3
Gr. i burrave te Mirdites - Kolazh.mp3
Irini Qirjako - A kane uje ato burime.mp3
Irini Qirjako - Fustanin qe ta solla mbreme.mp3
Irini Qirjako - Hodha nje lule ne ferre.mp3
Irini Qirjako - Kenge dasme permetare.mp3
Irini Qirjako - Leskovik o fryn nje ere.mp3
Irini Qirjako - Moj kunate leshverdhe.mp3
Irini Qirjako - Mora rugen per Janine.mp3
Irini Qirjako - Ne ato male mbi Sopot.mp3
Irini Qirjako - Nje bahce me portokalle.mp3
Irini Qirjako - Te rrapi ne mashkullore.mp3
Irini Qirjako - Thellezat qe hedhin valle.mp3
Irini Qirjako dhe Sazet e Permetit - Kolazh me kenge jugu.mp3
Ismet Peja - Cohu Rexho.mp3
Ismet Peja dhe Gent Haxhikadrija - Kur ti shoh dy syte e shkruar.mp3
Kenget e Shekullit - Kolazh nata e Vitit te Ri.mp3
Laura Gjipi - N'at zaman te asaj furije.mp3
Liri Rasha - Potpuri Dibrane.mp3
Maya - As po as jo.mp3
Maya - Dola moj dola.mp3
Maya - Gajdexhiu.mp3
Maya - Gjitonen qe kisha prane.mp3
Maya - Kendo bylbyl i fushave.mp3
Maya - Kenge Arvanitese.mp3
Maya - Mora kalane perpjete.mp3
Maya - Ne nje are ne nje lendine.mp3
Maya - Tumankuqja.mp3
Maya - Vallja e Osman Takes.mp3
Maya dhe Sazet e Kolonjes - Kolazh me kenge jugu.mp3
Merita Halili - Cu deshirush me te pa ty.mp3
Merita Halili - Doli goca ne penxhere.mp3
Merita Halili - Dy cunat e Tirones.mp3
Merita Halili - Jam bandil nje trim i forte.mp3
Merita Halili - Karajfili ne saksi.mp3
Merita Halili - Kendon bylbyli tek qershia.mp3
Merita Halili - Lule te bukra ka Tirana.mp3
Merita Halili - Ma gezofsh jelekun prej Ari.mp3
Merita Halili - Nje lulishte me trandofila.mp3
Merita Halili - Tek ulliri kodersen.mp3
Merita Halili - Vika deti tallaz tallaz.mp3
Merita Halili dhe Pleqte e Krujes - Kolazh me kenge popullore.mp3
Mihallaq Andrea - Serenata.mp3
Pleqte e Krujes - Kolazh me kenge te Shqiperise se mesme.mp3
Pleqte e Krujes - Me kan thene shoqet mbreme.mp3
Ramadan Krasniqi - Cke moj Fiti qe po qan.mp3
Ramadan Krasniqi - Ja na erdhi sot Pranvera.mp3
Ramadan Krasniqi - Kallma cigaren.mp3
Ramadan Krasniqi - Lulet e majit.mp3
Ramadan Krasniqi - Moj dashnore te gjykoft Perendia.mp3
Ramadan Krasniqi - Ne moshen e dashurise.mp3
Ramadan Krasniqi - O moj bukuroshe.mp3
Ramadan Krasniqi - Permidis pazarit te Duresit.mp3
Ramadan Krasniqi - Po bien tri daire.mp3
Ramadan Krasniqi - Tu u ngjit Bunes perpjete.mp3
Ramadan Krasniqi - Vaj si qenka bo dynjaja.mp3
Rosela Gjylbegu - Djale i dashur.mp3
Rosela Gjylbegu - Ku po shkon me ato dimi.mp3
Rosela Gjylbegu - Kur me del ne dere.mp3
Rosela Gjylbegu - Kur me vjen burri nga stani.mp3
Rosela Gjylbegu - O moj e vogel sa te du.mp3
Rosela Gjylbegu - O zambak zambak i bardhe.mp3
Rosela Gjylbegu - Per mu paska qene kismet.mp3
Rosela Gjylbegu - Sa te kam dashte une ty moj.mp3
Rosela Gjylbegu - Ska me te bukur se pranvera.mp3
Rosela Gjylbegu - Te dija te vogel.mp3
Rosela Gjylbegu - Xhamadani kuq si gjaku.mp3
Sali Brari - Dasma e Malesorit.mp3
Sali Brari - Me ka shku mendja me u fejue.mp3
Sazet e Kolonjes - Kolazh me kenge Kolonjare.mp3
Sazet e Permetit - Kolazh me kenge Permetare.mp3
Selami Kolonja - Bahce bahce.mp3
Selami Kolonja - Cu mbush mali plot me rrush.mp3
Selami Kolonja - Dil moj goc se erdh pranvera.mp3
Selami Kolonja - Do mar ciften do dal per gjah.mp3
Selami Kolonja - Dua te te them nje fjale.mp3
Selami Kolonja - Falma syrin e zi.mp3
Selami Kolonja - Je e vogel sa me ska.mp3
Selami Kolonja - Kosovarja e bukur.mp3
Selami Kolonja - Kur mi zbrisje shkallet.mp3
Selami Kolonja - O moj Korcare.mp3
Selami Kolonja - Qaj Maro.mp3
Selami Kolonja - Si dukat i vogel je.mp3
Selami Kolonja dhe Gr. i Beratit - Kolazh me kenge Beratase.mp3
Trio Qerimi - Kaba me violine.mp3
Valdete Hoxha - Kolazh Shkodran.mp3
Valdete Hoxha - Ti me je nje gonxhe.mp3
Vellezerit Zena - Kolazh me kenge Elbasanase.mp3
Xeni - Kolazh me kenge Gjakovare.mp3
Xeni - Kur dalin rosat.mp3