EN: Send your song to HiteFalas.com by contacting us via email: hitefalas(at)gmail.com
SQ: Dergo muziken tuaj tek HiteFalas.com duke na kontaktuar ne emailin: hitefalas(at)gmail.com

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home3/hitefalas/public_html/includes/music.php on line 192
Welcome to HiteFalas.com - The Albanian Music library.
HiteFalas.com is the largest music library in Albania who offers you the possibility to listen songs for free. HiteFalas.com is a user-built music archive, all the songs from all genres are sent to us from our website visitors.

The heart of HiteFalas.com is a user-built database of music. More than 1.000 people have contributed some piece of knowledge, to build up a catalog of more than 15.000 recordings and 3000+ artists. We're far from done and you can contribute too! HiteFalas.com also offers the ability to catalog your music collection, wantlist, and share your ratings and reviews.
Although music listed at HiteFalas.com is uncopyrighted, in any way don't try to download or use for comercial purposes the listed music on Hitefalas.com, because you damage the artists first and you may be penalized by the laws. If you like the song and want to get it in your computer or mobile device you need to contact the artist first. Thank you for your understanding.
Album/Title/Artist Listen Online
Kthehu...
- Blero me Yjet - Album 2008
- Buja - Album 2008
- Cyanide - Snipetts 2008
- Dafina Zeqiri - Knockdown [Album 2008]
- Valle Dasmash - Kollazh 2008
- Smail Puraj - Per Dasmen Tuaj [Album 2008]
- Arta Bajrami - Falet Kjo Zemer 2008
- Blero ft.K-OS - Tkom Mall 2008
- Dj Blindi - Remix [Album]
- San Petro - Ne Plazh 2008
- Seldi - Luje Luje 2008
- Valle Per Dasma - Album 2008
- Gold AG - Rrs 2008
- Kaos - Bardh dhe Zi ( Album 2008)
- Viagra - Historiku ( Album 2008 )
- Rifadija dhe Edi - Ndaq idhnom ndaq gezom (Album 2008 )
- Adelina Tahiri - Genjeshtar 2008
- Dafina ft. Hekurani - Knockdown 2008
- Shpat Kasapi - Sillu Pshtillu (Albumi Komplet 2008)
- Vllezrit Aliu - Live ( Album 2008)
- Korab Jetishi - Xhepi (Album 2008 NEW)
- Soni Malaj - Me Faj Pa Faj 2008
- Vesa-Ik Kur te le une 2008
- Bekim Kumanova - Hile Hile ( Album 2008 )
- Nora Istrefi - Album 2008
- Edona Llalloshi - LIVE (Album NEW 2008)
- Gili - Oh Sa Budalle ( Album 2008)
- Lulja - O Sheqer (Album 2008)
- Remzije Osmani - Molla e Kuqe ( Album 2008)
- Nora Istrefi - Nuk Ka Kthim 2008
- Shkurte Fejza - Album NEW 2008
- Buqe Rama - Plus minus albumi 2008
- Iilir Shaqiri - Kujdes Lirine (Album 2008)
- Smail Puraj - Luaj Luaj 2008
- Tingulli-3nt - Pika per vesh Album 2008 ( By Risi-Ks)
- Motrat Mustafa - Album NEW 2008
- Tingullli 3nt - Kalle Sonte 2008
- Besim Morina - Album 2008
- Nora Istrefi - Another World
- Daim Lala - Album 2008
- Remzije dhe Nexhat Osmani - Ah Moj Zemer (Album 2008)
- Remzija Dhe Nexhati - Ah Moj Zemer 2008
- Teuta Selimi - Per Ty Djal(Album NEW 2008)
- Gili - Oh sa budalle
- Nrg Band - Urgjentisht 2008
- Sinan Vllasaliu ft.Nora Istrefi - 2008
- Dafina Zeqiri - I Pabese 2008
- Mahmuti dhe Shyhreti -Her lyps Her Mbret 2008
- Mera zymeri-Dashuri a egziston
- Ermal Fejzullahu - Ti prit edhe pak ( Album Komplet 2008 NEW)
- Mentor Kurtishi - Para meje del me tjetrin ( Album 2008 NEW)
- Korab Jetishi - Kamarjere
- Sef Duraj - Album Komplet 2008 [NEW]
- Duli - Nje lot per ty ( Album 2008)
- Hidaver Osmani -Merita ( Balad e Vjeter)
- Gold AG Ft Nora - Trip [2008]
- Rasim Sopi - Kam Nem Gure E Dru [2008]
- Rasim Sopi - Sa Katile Ishe Kan [2008]
- Xhela - Live [album 2008]
- Nikolle Nikprelaj - Kenga per te bugosurit [2008]
- Xhela - Nuk po du ma shum prej teje [2008]
- Aurora ft. Aferdita Pllana - Mia Aferidita [2008]
- Meda - Album Komplet 2008 [NEW]
- Mima - 5 Vjeqare [Album 2008]
- Mimoza Shkodra - Tallava
- Motrat mustafa - qohu Rexho
- Afrim Muqiqi - Thrret Prizreni mori Shkoder 2008
- Ciljeta dhe Ingrid - Puci Puci 2008
- Duli - Ban Hajgare
- Eroll Murati - Ame Do,asme do [2008]
- West-Alboz - Album - Album [2008]
- Shyhrete Behluli - Me fat Bajramin [Premiere 2008]
- Ajet Sinani - Qysh koka gurbeti [2008]
- Arben Gashi - Filloj dasma [Album 2008]
- Buqja - Lotet e sinqerta [2008]
- Flora Gash - Mos ma mbyll at telefon [2008]
- Korab Shaqiri - A dalim sonte [Premiere 2008]
- Adnan Daci - Kan kaluar dit e nat [2008]
- Altuna Sejdiu - Eja me mua [2008]
- Gili - Keq e Ma Keq [2008]
- Kenga Maxhike 2008 [Premier]
- Mad Lion Ft. Arta Bajrami - Shpresa [2008]
- Mariza Ikonomi - Ste Kam Harruar [2008]
- Mentor Kurtishi - Moj Tradhtare 2008
- Mihrie Braha - Eja ne Prishtine [2008]
- NRG Band - Urgjentisht [2008]
- Shaqir Cervadiku - Bac U Kry U Ba Kosova ( Album 2008)
- Rasim Sopi - Pse Keshtu
- Shyhrete Behluli - Album 2008
- Visar Peja - Gjumin gjum nuk e kam [2008]
- Zyber Avdiu - 16 Min. Mix [2008]
- Hazbi Therra - Kenga e Zagrebit [Pesna na Zagreb] [2008]
- Meda - Kjo Eshte Jeta 2008
- Sabri Fejzullahu - Pom Leshon Takati Album 2008
- 2PO2 - Sonte 2008
- Agron Aliu - Album [2008]
- Avni Bushi - Album [2008]
- Elvana Gjata - Vetes
- Eneda Tarifa - Thirrje [2008]
- Meda - Live [Ulqini 2008]
- Pandora - Tallava lumja nana [2008]
- Potpuri me Bylbylat - Dale me ngadale [Album 2008]
- Violet Kukaj - O All-llah [2008]
- Gazi - Valle Dasmash [Saksafon]
- Hekuran Krasniqi - Hajde 2008
- Baba Trodon ft.GjakoMan - Mr.Valos - Dridhet Veni [2008]
- Etno Engjujt - Erdha Nga Kosova [2008]
- Baba Trodon - Gurbeti [Kopijuar nga Duli]
- Meda - 1 Minut me ty 2008
- Vizioni Band - Ka than baba [Album 2008]
- Gazment Rama - Album 2008 ( Pa Reklam)
- Ilir Shaqiri - Atdheu do Jete [2008]
- Xheki -Turbo Tallava NEW 2008
- Alberie Ft. Don Pizhi - E ndezim pak
- Alida - Te Dua Per Jete
- Dafina Zeqiri - Harrimi i Dashuris 2008
- Duda feat.B-Genius - Nje e kalume ( Dj Suat Beat )
- Labi - Live 2008
- Meda - As kafe as llafe ( Demo ) 2008
- Admir Prekaj - Katundare [2008]
- Aurora Ndoja - Si Mekatare
- Vedat Ademi - Me Mashtruan Syte [2008]
- Vedat Ademi - Mund Te Ishim Bashk [2008]
- Dj Blunt Ft. Iliros , BimBimma - tik talk
- Dj Blunt Ft. Real 1 - New Shit
- Greta Berati - Naze Naze 2008
- Hysen Trubareva - Album 2008
- Gold AG Ft. Drenusha Latifi - Dritan Hoxha
- Loco (Arbas Sound) - Smoke ma Weed 2008
- Nexhbedin Gaxherri - Lamtumire 2008
- Brikka - Kunder ksaj teme 2008
- Labi - Live Album 2008
- Linda Shabani - Fol Drejt [Album 2008]
- Mentor Kurtishi - Live Album 2008
- Buja - Motra Ekit
- Eda - Pritem se do vij [2008]
- Greta Koci - Shkolla 2008
- Greta Koci - Naten te kerkova 2008
- Haxhi Maqellara - Album [2008]
- Hysni Kelmendi - Eja Sonte [Album 2008]
- Ron Rexhi - Zoti eshte i madh
- Adelina Thaqi dhe Visar Rexhepi - Kontrast [ New ]
- Arta Jonuzi - sa her 2008
- Himni I Republikes se Kosoves
- Shpat Kasapi - 2 Kenge 2008
- Adelina Tahiri - Eliksir [Album 2008]
- Adelina Tahiri - Wiski 2008
- Artani - Erkani - Jaseri dhe Pandora - Tallava [Album 2008]
- Ciljeta - Lolita [2008]
- ETNA - Maturant 2008
- Muharrem Ameti - Ste Pash Mariano Biri Babit
- Smail Puraj - Ndegjoj Radio 2008
- Vjollca Haxhiu - Si ta them
- Artan Durmishi - Expose Sexy Baby [2008]
- Gezim Salaj dhe Valdet Luka - Live [Album 2008]
- Muzafer Islami - Luj Luj e Mos u Ndal
- Vannesa - Album [2008]
- Fisnik Ristemi - Maturantet
- Sef Duraj - Maturant 2008
- Smail Puraj - Luje Luje [2008]
- Teuta Selimi - Maturantet 2008
- Bleona Qereti - Potpuri Live 2008
- Erga Halilaj - Stacioni i Fundit [2008]
- Poni - Hopa Hopa [Album 2008]
- Valon Miftari - Album 2008 [ E Re ]
- Avdi Avdiu - Kush te ka rrejte e kush te ka than 2008
- Defrim Behluli - 2 Keng [2008]
- Ganimete Asllani - Kenge gurbeti [ E Re ]
- Rovena Stefa - Kthehu Ti 2008
- Bekim Kumanova feat OranG - Me fal oj Nane [2008]
- EuroVision - Full 2008
- Kadan Duraj - Shko Ti Shko [Album 2008]
- Memi - Album 2008
- Alban Skenderaj - Afer dhe Large
- Anita - isha e re u dashurova
- Esad Aemi - Live [Album 2008]
- Hevzi Aliu - 2 Kenge 2008
- Linda Shabani - Nuk Po e Kuptoj Lojen [2008]
- Luar - Vetem
- Orhan dhe Lumi - Album 2008
- Vellezrit Abazi - Eja ti me mu Album 2008
- Blerina Kastrati - Flutura [2008]
- Dani - Nje mbi nje akrepat
- Dj Suat - Syt e Zi
- Faraoni G - Ta Fu [2008]
- Flora Gashi - Nuk besoj
- Meda - Kur i mbusha 20 vjet Live [2008]
- Adem Ramadani - Jetim me Babe e Nane [Album 2008]
- Anjeza Shahini - Album [2008]
- Bedri Islami - Pa ty Ska Lezet 2008
- Murat Gjoniku - Do te kthehem [2008]
- Murat Gjoniku dhe Linda Shabani - Ah moj Qika [2008]
- Zanfina - Koha Kometes [2008]
- Ajet Sinani - Hajde Zemer [Album 2008]
- Armend Rexhepagiqi - Album 2008
- Dafina Zeqiri - Adios
- Fiton Bujari - Album [2008]
- Gentz,Vullnet Sefaja,Valon Malloku etj - Ne Besojm 2008
- Labinot Tahiri Labi - Koha mu me ka lodh
- Rasim Sopi - Maturant
- Rasim Sopi - Un me zemer po vajtoj
- Violeta Kukaj - Eshte faji yt
- Bajram Gigolli - Jo nuk ndahet Mitrovica live
- Gazmend Rama - Telefoni kur cingrron
- Hite Vol.1
- Ingrid Gjoni - Weekend
- Kf Bashkimi - Iliret, Kumanov
- Muharrem Ahmeti - Kalle 2008
- Vilma - Qikollata
- Vllezrit Aliu - Live 2008
- Adelina Ismajli - Album 2008
- Agron Miftari - Album 2008
- Bubulina ft. Blero - Endrra Ime
- Erresira e Jetes - Jom njeri
- Genta Ismajli - Planet Me
- HITE Tallava 2008
- Meda Dhe Bajram Gigolli - Live 2008
- Mensur Kadriu - Pendimi [2008]
- Sami Yusuf - Ilahi [Album 2008]
- 2 Ton Ft. Chronics - Prit Pak
- Adelina, Fatoni ft.DashI (GG-ArmY) - Te blini vjeter
- Adnan Daci - E Mallkoj
- Adnan Daci - Ishin Puthje Mekatare [2008]
- Aziz Murati - U Martove [Album 2008]
- Bashkim Spahiu - Live [Album 2008]
- Bessiano Ft. Baba Trodon, Getti, Alboxx - Tlutem me beso [2008]
- Ciljeta - Dorheqja
- D.u.d.a - Ku jeni [2008]
- Infinit Records - [Album 2008]
- NatrA - Maturant
- Rifat Berisha - Flamuri i Plakut [Album 2008]
- Sef - Duraj Syri Jem
- Vellezerit Xhaferi dhe Rexhepi -Ilahi [Album 2008]
- Yjet e Vitit - Album [2008]
- Adem Kastrati - Tallava [2008]
- Adem Ramadani - Mire se erdhe Ramazan [2008]
- Adnan Daci - Album [2008]
- Adrian Gaxha - Sa sexy 2008
- Adriana - Ti Nuk Je Per Mu [2008]
- Aferdita Demaku - Album 2008
- Afrim Muqiqi - Live [Album 2008]
- Alban Skenderaj - Melody [Album 2008]
- Aleksander Gjelaj dhe Bleona Qereti - Kenga e Cun Mules [2008]
- Anjeza Shahini - Album [2008]
- Ardiana Kabashi - Album [2008]
- Armial Ft. Dj Blunt - Ta Fali [2008]
- Aurora - Genjeshtare [2008]
- Aziz Murati dhe Drita Musliu - Lulie bleholla [2008]
- B-Genius - Kush Ka Faj [2008]
- Bashkim Spahiu - Live [Album 2008]
- Berkan - Mama Mia 2008
- BizzyB - Porces i Shkurt [2008]
- Blerina Kastrati - Flutura [2008]
- Blero feat Dafina Zeqiri - La Vida Loca [2008]
- Bujar Qamili - Fati i Zi [E Kerkuar]
- Cani - Album [2008]
- Ciljeta - Duty Free [Kenga Magjike 2008]
- Ciljeta - Jorgjica [2008]
- Ciljeta - Lolita [2008]
- D.u.d.a - Ku jeni [2008]
- Defrim Behluli - 2 Keng [2008]
- Don Arbas Ft. Loco - Biatch [2008]
- Dona - Frik Ty Nuk Te Kam [2008]
- Drilon Berisha - Rrugve 2008
- Dritero Shaqiri - Te Keputa [2008]
- Duli - Ban Hajgare 2008
- Elona Leka - Do Ta Marre Zemren [2008]
- Eni Koci - Shprese Kerkon Nga Ti [2008]
- Enis Bytyqi Ft. Andin Randobrava - Te ndjej [2008]
- Esad Aemi - Live [Album 2008]
- Fadil Prepeza - Album [2008]
- Faraoni G - Ta Fu [2008]
- Farije Zogaj - Tallava 2008
- Fatmir Elezi - Fati i zi [Album 2008]
- Fidaim Aliu - Hajde Loqke [Album 2008]
- Filloreta - 8 me 2 [Album 2008]
- Fiton Bujari - Album [2008]
- Fred Delaj - O ty o askend [2008]
- Gazmend Rama - Live [2008]
- Gena - Sa lot kam derdhur 2008
- Genc Prevlukaj ft Ciljeta Xhilaga - Thehet Gota Ne ToYoTa [2008]
- Gerta Heta - Lamtumir [2008]